Warszawa


ul. Krucza 6/14b

Płock

ul. Piłsudskiego 35

Łódź


ul. Kamińskiego 21

SPORTOWCÓW

na miarę potrzeb

ORTOPEDIA

zadzwoń do nas

zadzwoń do nas

Kiedy zgłosić się do lekarza ortopedy?

Ortopedia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób i kontuzji narządów ruchu,  zarówno o charakterze przewlekłym, jak i nagłym. Mogą one wynikać z naturalnych procesów starzenia się organizmu lub być wynikiem różnego rodzaju przeciążeń związanych z codzienną aktywnością oraz uprawianiem sportu. Jeśli zauważysz niepokojące objawy ze strony układu ruchu - nie czekaj, umów się na konsultacje lekarską, wczesne wykrycie choroby to większa szansa na skuteczniejsze i łagodniejsze leczenie. Sprawdź, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić. 

Jak przebiega wizyta

Podstawową rolę w trakcie konsultacji odgrywa wywiad lekarski, podczas którego ortopeda zwraca uwagę na rodzaj problemu i jego lokalizację, występowanie innych schorzeń, przyjmowane leki, przebyte hospitalizacje, zabiegi operacyjne, urazy z przeszłości, a także na choroby występujące w rodzinie. 

Druga część wizyty to badanie podmiotowe, które rozpoczyna się już od momentu wejścia chorego do gabinetu lekarskiego. Wtedy to właśnie oceniany jest chód Pacjenta. Ortopeda może także poprosić o wykonane różnych ćwiczeń, które pozwolą na ocenę czynnej ruchomości poszczególnych stawów.

Niezależnie czy jest to Twoja pierwsza planowa wizyta u ortopedy czy kolejna, pamiętaj o zabraniu ze sobą posiadanych wyników badań obrazowy i laboratoryjnych. W przypadku prywatnej wizyty lekarskiej skierowanie od lekarza rodzinnego nie jest potrzebne. 

Masz pytania odnośnie wizyty?

W ESSE dla zdrowia w ramach każdej konsultacji ortopedycznej wykonujemy USG 

Ortopeda dziecięcy

Udziela konsultacji medycznych w zakresie wad postawy, urazów kości i stawów, dysplazji stawów biodrowych oraz wad wrodzonych. Na konsultacje zapraszamy wszystkie dzieci, od noworodków do osób poniżej 16 roku życia. 

USG stawów biodrowych niemowląt

z zakresu ortopedii

USG stawów biodrowych niemowląt to jedne z pierwszych i zarazem bardzo ważnych badań, jakie musi przejść każdy nowonarodzony maluch. Zaleca się wykonać je między 6 a 12 tygodniem życiem. Jest to badanie w pełni bezpieczne dla dziecka i bezbolesne, zwykle trwa nie więcej niż kilkanaście minut, a uzyskany w jego trakcie obraz pozwala lekarzowi na diagnostykę i wykrycie m.in. dysplazji stawów biodrowych, czyli jednej z najpoważniejszych wrodzonych wad ortopedycznych.

MIEJ PEWNOŚĆ, ŻE DZIECKO ROZWIJA SIĘ PRAWIDŁOWO

W ESSE dla zdrowia Łódź wykonasz USG bioderek w dogodnym dla siebie terminie, bez długich kolejek i zbędnych stresów. Posiadamy nowoczesny i dokładny sprzęt do badań USG, co przekłada się na trafność badania. 

Na co dzień pomagamy Pacjentom uprawiających sport zarówno na poziomie amatorskim jak i zawodowym. Doświadczenie lekarzy i kompleksowe podejście do tematu zwiększają szansę na szybki powrót do pełnej sprawności ruchowej. Współpracujemy z licznymi sportowcami i klubami sportowymi, a nasi lekarze i fizjoterapeuci wspierają zawodników w ich codziennej pracy nad osiągnięciem jak najlepszych wyników sportowych. 

 

 

Sprawdź, z kim współpracujemy

zadzwoń do nas

umów konsultację 

Masz pytania? Zadzwoń do nas lub napisz:

Zapytaj o wybraną terapię 

Kiedy mniej inwazyjne metody nie są skuteczne bądź możliwe pozostaje zabieg operacyjny. Oferujemy zabiegi operacyjne z zakresu ortopedii, które przeprowadzamy w Łodzi w nowoczesnym szpitalu, przeważnie w systemie jednego dnia. 

W ESSE dla zdrowia skorzystasz z różnych

TERAPII INIEKCYJNYCH

SPECJALIŚCI ESSE DLA ZDROWIA

KONTAKT    

Terapia Orthokine wykorzystuje właściwości autologicznej surowicy, wytworzonej z krwi Pacjenta. Jest to jedna z najefektowniejszych metod leczenia nieoperacyjnego, zatrzymująca procesy rozwoju zmian zwyrodnieniowych. Co ważne, przynosi ulgę w bólu i podnosi jakość życia u osób, które z niej skorzystały. 

ZABIEGI OPERACYJNE

TERAPIA ORTHOKINE

Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP to zaawansowana, niechirurgiczna forma regeneracji i odbudowy uszkodzonych tkanek, wykorzystująca naturalne składniki pochodzące z krwi Pacjenta. Wspomaga regenerację kości, ścięgien, chrząstek i więzadeł, a także sprzyja rozrastaniu się nowych naczyń krwionośnych.  

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE PRP

Kwas hialuronowy to jeden z najważniejszych składników odżywczych dla ludzkiej skóry i mazi stawowej. Jego cząsteczki wiążą wodę dostarczając ją do słabo ukrwionej chrząstki szklistej znajdującej się w stawach. Kwas hialuronowy wstrzyknięty bezpośrednio do stawu tworzy swoistą warstwę ochronno - odżywczą dla chrząstki stawowej. 

 

 

KWASY HIALURONOWE

Objawy, które powinny Cię zaniepokoić:

opinie naszych Pacjentów dla nas bardzo ważne, dlatego w imieniu naszych specjalistów dziękujemy, że się nimi z nami dzielicie

Lek. Jan Skorupski

Lek. Kamil Rosiński

Lek. Stanisław Woźniak

Lek. Krystian Ludwiczak

Lek. Jakub Jeż

Lek. Krystian Radosz

Lek. Konrad Małek

Lek. Damian Durka

dr n. med. Aleksander Sikora

to doświadczeni praktycy, którzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje uczestniczą w szkoleniach i sympozjach. Do każdego przypadku podchodzą indywidualnie, dlatego cieszą się dużym zaufaniem wśród Pacjentów. 

ESSE dla zdrowia WARSZAWA

ul. Krucza 6/14B 

 

tel. 602 747 957

kontakt@essedlazdrowia.pl

ESSE dla zdrowia ŁODŹ

ul. Kamińskiego 21

 

tel. 787 947 957

kontakt@essedlazdrowia.pl

ESSE dla zdrowia PŁOCK

ul. Piłsudskiego 35, COTEX

 

tel. 787 947 957

kontakt.plock@essedlazdrowia.pl

Imię i nazwisko:
Numer telefonu:
E-mail:
Treść wiadomości:
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

ortopeda

ortopeda

ortopeda

ortopeda

ortopeda

ortopeda

ortopeda

ortopeda

ortopeda

zarezerwuj wizytę

bóle

stawów i kości

problemy 

z poruszaniem się 

wszelkie krwiaki, siniaki i obrzęki

zwichnięcia, złamania

i przykurcze mięśni

zadzwoń do nas

        umów wizytę

Nasi specjaliści posiadają duże doświadczenie w diagnostyce i leczeniu kontuzji sportowych.

nowoczesna ortopedia

na miarę Twoich potrzeb

terapie iniekcyjne

nieinwazyjne metody leczenia

prywatne zabiegi operacyjne

z zakresu ortopedii

koordynator medyczny

pomożemy Ci załatwić wszystkie formalności i zorganizujemy zabieg

zaufali nam...

          22 150 12 01

          22 150 12 01

             22 150 12 01

          22 150 12 01

ORTOPEDIA na miarę potrzeb SPORTOWCÓW