kontakt@essedlazdrowia.pl

Fizjoterapia

Skuteczna rehabilitacja stwarza możliwość powrotu do sprawności fizycznej i samodzielnego funkcjonowania, dlatego w ESSE dla zdrowia zbudowaliśmy zespół fizjoterapeutów doświadczonych w pracy ze sportowcami jak i z ludźmi, którzy ze sportem nie mają nic wspólnego, a naszym pacjentom zapewniamy dostęp do zaawansowanych, nowoczesnych metod rehabilitacji. 

 

 

Fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia sportowa

Diagnostyka i terapia z zakresu urazów i kontuzji sportowych. Wspomaganie treningu, optymalizacja osiągnięć sportowych, polepszenie regeneracji powysiłkowej oraz przygotowanie do wysiłku bezpośrednio przed startem. 

dowiedz się więcej...

Rehabilitacja pooperacyjna

To postępowanie fizjoterapeutyczne, które prowadzi do możliwie najszybszego i najskuteczniejszego powrotu pacjenta do aktywności fizycznej, przy zachowaniu najwyższego bezpieczeństwa terapii.

Masaż sportowy

Kinesiotaping

Hirudoterapia

Igłoterapia sucha

Przezskórna elektroliza EPTE

Fala uderzeniowa

Game Ready

Drenaż limfatyczny

Terapia manualna

VertiMax

Przezskórna elektroliza

EPTE

Terapia manualna

Fala uderzeniowa

Metoda leczenia poprzez stosowanie specjalnego gatunku pijawek lekarskich. 
W Esse stosujemy hirudoterapię w niektórych schorzeniach ortopedycznych, głównie do usuwania krwiaków pourazowych, przy skręceniach oraz naderwaniach oraz w ciężko leczących się entezopatiach.
Jest to zabieg bezpieczny i stosunkowo bezbolesny. Wskazania do zastosowania suchej igły to różnego rodzaju dolegliwości bólowe ze strony układu mięśniowo - szkieletowego. Stosuje się ją także z dużą skutecznością w terapii blizn.
Jest to metoda terapeutyczna polegająca na przyklejaniu na ciało w ściśle określony sposób taśmy w postaci wyciętych przez fizjoterapeutę plastrów. 
Skuteczny sposób na utrzymanie dobrej formy. Wspomaga organizm przez wysiłkiem fizycznym, w jego trakcie i po wysiłku. Sprawdzi się nie tylko u sportowców, ale np. również u osób wykonujących ciężką, fizyczną pracę.
To relaksująca i bezbolesna terapia, której celem jest polepszenie krążenia limfy w miejscu tego wymagającym. Skutkuje to zniwelowaniem stanów zapalnych, przyśpieszeniem przepływu wody w organizmie oraz pogłębieniem procesów uodparniających. 
Czyli terapia zimnem i kompresją. Łączy przerywane uciski pneumatyczne z jednoczesnym chłodzeniem uszkodzonego, kontuzjowanego miejsca. 
To wielofunkcyjna platforma do treningu funkcjonalnego i motorycznego. Stosowana jest zarówno do ćwiczeń typowo sportowych, jak i rehabilitacyjnych podczas powrotu zawodnika do aktywności fizycznej po urazie. Pozwala na odwzorowanie ruchów charakterystycznych dla danej dziedziny sportu.
Metoda fizjoterapeutyczna, opierająca się na wiedzy fizjologicznej i zasadach biomechaniki, w której terapeuci wpływają poprzez odpowiednie działania manualne na poszczególne elementy aparatu ruchowego, a więc: stawy, więzadła, mięśnie, ścięgna i nerwy obwodowe. 
Metoda stosowana w leczeniu bólu związanego z układem ruchu. Fala uderzeniowa wytwarzana jest pod ciśnieniem w aparacie, a następnie dzięki impulsom zostaje zaaplikowana przez specjalną głowicę do ciała. Działa przede wszystkim na chore tkanki, w niewielkim lub żadnym stopniu wpływając na pozostałe. 
To przełomowa technika leczenia tendinopatii. Jakie są jej zalety? Leczenie jest szybkie, skuteczne, wywołuje niewielki ból u pacjenta i skraca czas regeneracji.
Jest to zabieg dedykowany wszystkim typom chorych, od sportowców do osób z typowymi urazami z przeciążenia.

Nasi specjaliści

Mgr Tomasz Sienicki

- Fizjoterapeuta

Absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuję się w dysfunkcjach stawów obwodowych (w szczególności stawu kolanowego,obręczy barkowej), bólach kręgosłupa, dolegliwościach mięśniowych.

 

Na co dzień pracuję w gabinetach rehabilitacyjnych ale doświadczenie zdobywał również w klubach sportowych takich jak LTS Legionovia oraz KPR Legionowo.Na wyróżnienie zasługuje również praca w Kadrze Polski Piłki Ręcznej Plażowej. W swojej terapii posługuję się technikami manualnymi, angażuje pacjenta do samodzielnej pracy oraz wykonuje zabiegi fizykalne.

 

Ukończone kursy:

- Terapia manualna wg koncepcji Maitland

- Terapia manualna wg dr Ackermanna

- Terapia manualna w ostrym stanie odcinka lędźwiowego

- Rehabilitacja w sporcieFunctional Movement Systemem

- Koncepcja Kinetic ControlTaping rehabilitacyjny

- Masaż II stopnia (masaż sportowy, relaksacyjny, izometryczny, bańką chińską)

 

Prócz ukończonych kursów, uczestniczę w licznych konferencjach oraz szkoleniach. Jego zamiłowaniem jest sport; czynnie uprawia bieganie, a jako kibic pasjonuje się sportami zespołowymi.

Magister fizjoterapii, absolwent Wydziału Wojskowo-Lekarskiego oraz studiów podyplomowych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W Czerwcu 2018 zdobył tytuł Międzynarodowego terapeuty Medycyny Ortopedycznej OMI Cyriax.  Pasjonuję się medycyną ortopedyczną i rehabilitacją sportową. Zajmuje się szczegółową diagnostyką i terapią w przypadku ostrych i przewlekłych dolegliwości bólowych kręgosłupa, po urazach sportowych, a także dolegliwości powstałych podczas normalnej aktywności fizycznej. Duży nacisk kładzie na profilaktykę urazowych uszkodzeń narządu ruchu, edukację pacjenta oraz na przyczynowe, a nie tylko objawowe leczenie bólu. Warsztat moich umiejętności obejmuje terapię manualną, masaż, terapię tkanek miękkich, terapię metodą PNF, treningi stabilizacjii propriocepcji, trening motoryczny osób indywidualnych oraz drużyn sportowych, terapię schorzeń narządu ruchu metodą McKenziego.
Mgr Artur Lechowski
- Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

- Fizjoterapeuta

Mgr Monika Gajewska

- Fizjoterapeuta

Absolwentka Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku oraz Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie. Jej pasją jest medycyna ortopedyczna, rehabilitacja sportowa oraz masaż. Specjalizuje się w urazach sportowych przede wszystkim u zawodników lekkoatletycznych oraz sztuk walk. Wiedza zdobyta na licznych szkoleniach i kursach pozwala jej na stosowanie u pacjentów nowoczesnych metod fizjoterapeutycznych. Na co dzień pełna energii kobieta, matka i żona. 

Absolwent Medycznej Szkoły Policealnej w Mińsku Mazowiecki na kierunku Technik Masażysta. Student 3 roku Fizjoterapii na Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie. Specjalizuje się w masażach takich jak: klasyczny, sportowy, izometryczny, limfatyczny, centryfugalny.

 

Ukończone kursy:

- Taping Sporotowo medyczny

- Masaż Tkanek Głębokich

- Terapia Narzędziowa Tkanek Miękkich

- Podstawy Terapii Manulanej

- Zrobione dwa moduły Plaatsman (stawy obwodowe)

 

Hobby Roberta to pływanie, bieganie, jazda rowerem.

Mgr Patryk Adamczyk

- Fizjoterapeuta

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie na kierunku Wychowanie Fizyczne oraz studentka tej samej uczelni na kierunku Fizjoterapia. Trenerka personalna w zakresie treningu funkcjonalnego z międzynarodową akredytacją REPs Polska, instruktorka piłki siatkowej, windsurfingu i gimnastyki korekcyjnej. W pracy kieruje się realnymi potrzebami i możliwościami pacjenta, kładąc nacisk na jego sprawność funkcjonalną.

 

W Esse skupia się głównie na prewencji urazów oraz usprawnianiu osób z dysfunkcjami narządu ruchu. Od dziecka związana z siatkówką, zarówno halową jak i plażową. Prywatnie fanka zdrowego ruchu, podróży i dobrej książki.

Mgr Gabriela Osewska

- Trenerka personalna, Fizjoterapeutka

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od 2015 r pracuje jako fizjoterapeuta. Wiedza jaką zdobył podczas licznych kursów i szkoleń pozwala mu stosować u pacjentów nowoczesne metody fizjoterapii, które pozwalają szybko wrócić do aktywności po urazach i skutecznie redukują ból. Każdego pacjenta traktuje indywidualnie. Proponuje personalizowany trening funkcjonalny, metody manualne oraz techniki regeneracyjne które razem stanowią kompleksową terapię. Promuje zdrowy styl życia. Profilaktykę stawia na pierwszym miejscu, dlatego oprócz pomocy po urazach oferuje również treningi personalne wzmacniające, poprawiające wydolność i pomagające wrócić do formy. W wolnych chwilach realizuje się jako sędzia piłki nożnej oraz próbuję swoich sił  w motocrossie i biegach. Prywatnie jest mężem i dumnym tatą pełnego energii synka, którego od najmłodszych lat stara się zachęcać do aktywności fizycznej.

 

 

Mgr Adrian Małek

- Fizjoterapeuta

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Akademii Wychowania Fizycznego.  Na co dzień zajmuje się rehabilitacją w obszarze ortopedii, ze szczególnym uwzględnieniem sportowców po urazach przeciążeniowych oraz zabiegach artroskopowych kończyny dolnej.

 

W swojej pracy używa głównie terapii ruchem, a jako uzupełnienie pracuje technikami terapii manualnej Kaltenborn - Evejenth, masażem tkanek głębokich oraz punktów spustowych. Aby w pełni kontrolować proces powrotu do zdrowia swoich pacjentów wykonuje badanie USG. 

 

Mgr Kamila Rudecka

- Fizjoterapeuta

Magistr fizjoterapii oraz technik masażysta. Specjalizuje się w uroginekologii i fizjoterapii kobiet. Doświadczenie zdobywała w placówkach medycznych specjalizujących się w leczeniu nietrzymania moczu oraz obniżeniu narządów miednicy mniejszej. W pracy zawodowej spotyka się z kobietami w ciąży, połogu i z problemami z zakresu uroginekologii cierpiącymi z powodu bólu kręgosłupa, rwy kulszowej, nietrzymania moczu, dyspareuni, vulvodyni, obniżenia narządów miednicy mniejszej, rozejścia mięśni prostych brzucha i wiele innych. Fizjoterapią kobiecą zajmuje się od dwóch lat, swoją wiedzę wciąż pogłębia uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach z zakresu ogólnej fizjoterapii oraz tej skierowanej wyłącznie do kobiet. W swojej pracy wykorzystuje techniki osteopatyczne, masażu tkanek głębokich , rozluźniania mięśniowo-powięziowego , kinesiotapingu oraz terapii punktów spustowych, PNF.

Przyjdź do ESSE dla zdrowia i skorzystaj z naszej oferty.

Nasi fizjoterapeuci dobiorą ćwiczenia i zabiegi dostosowane do Twojego indywidualnego przypadku.

 

Obejmuje profilaktykę, diagnostykę oraz leczenie schorzeń związanych z nieprawidłowościami w obrębie dna miednicy. Do najczęstszych przypadłości, które wymagają terapii należą zaburzenia ze strony układu moczowego, obniżenie narządu rodnego, rozstęp mięśni prostych brzucha czy zespoły bólowe zarówno miednicy jak i kręgosłupa. 
Na konsultacje zapraszamy do ESSE Łódź.

Kinesiotaping czyli plastrowanie dynamiczne to metoda opracowana w latach 70 XX wieku przez japońskiego chiropraktyka Kenzo Kase. Taśmy wykonane są z bawełny i pokryte hipoalergicznym klejem. Swoimi właściwościami naśladują ludzką skórę, a dzięki ich odpowiedniej aplikacji jesteśmy w stanie uzyskać właściwe funkcjonowanie układu mięśniowo oraz kostno - stawowego.

Fizjoterapia sportowa

Rehabilitacja pooperacyjna

dowiedz się więcej...

dowiedz się więcej...

Fizjoterapia składa się z kinezyterapii, w której do leczenia wykorzystywany jest ruch, fizykoterapii, w której wykorzystywane są zabiegi fizykalne oraz masażu leczniczego.