Warszawa


ul. Krucza 6/14b

Płock

ul. Piłsudskiego 35

Łódź


ul. Kamińskiego 21

Fizjoterapia 

Skuteczna fizjoterapia i rehabilitacja stwarza możliwość powrotu do sprawności fizycznej i samodzielnego funkcjonowania, dlatego w ESSE dla zdrowia zbudowaliśmy zespół fizjoterapeutów doświadczonych w pracy ze sportowcami jak i z ludźmi, którzy ze sportem nie mają nic wspólnego, a naszym pacjentom zapewniamy dostęp do zaawansowanych, nowoczesnych metod rehabilitacji. 

 

 

Fizjoterapia uroginekologiczna

Nieprawidłowości w odbrębie dna miednicy.

Fizjoterapia sportowa

Diagnostyka i terapia z zakresu urazów i kontuzji sportowych. Wspomaganie treningu, optymalizacja osiągnięć sportowych, polepszenie regeneracji powysiłkowej oraz przygotowanie do wysiłku bezpośrednio przed startem. 

dowiedz się więcej...

diagnostyka i terapia z zakresu urazów i kontuzji sportowych.

To postępowanie fizjoterapeutyczne, które prowadzi do możliwie najszybszego i najskuteczniejszego powrotu pacjenta do aktywności fizycznej, przy zachowaniu najwyższego bezpieczeństwa terapii.

Fala uderzeniowa
Przełomowa technika leczenia tendinopatii.
Fala uderzeniowa wytwarzana jest pod ciśnieniem w aparacie, a następnie dzięki impulsom zostaje zaaplikowana przez specjalną głowicę do ciała
Terapia zimnem i kompresją.
polepszenie krążenia limfy wmiejscu tego wymagającym
licencjonowanym lekarzem PZPN – pełni stałą opiekę nad Kadrą Młodych Orłów, gwarantuje opiekę medyczną podczas licznych zgrupowań piłkarskich. Pan Kamil jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej oraz Polskiego Towarzystwa Mięśni, Więzadeł i Ścięgien.

Masaż sportowy

Kinesiotaping

Hirudoterapia

Igłoterapia sucha

Przezskórna elektroliza EPTE

Fala uderzeniowa

Game Ready

Drenaż limfatyczny

Terapia manualna

 Fala uderzeniowa wytwarzana jest pod ciśnieniem w aparacie, a następnie dzięki impulsom zostaje zaaplikowana przez specjalną głowicę do ciała

VertiMax

Wspomaga organizm przed wysiłkiem fizycznym, wjego trakcie i po wysiłku.
Metoda terapeutyczna polegająca na przyklejaniu na w ciało ściśle określony sposób taśmy.le
Metoda leczenia poprzez zastosowanie specjalnego gatunku pijawek lekarskich.

Przezskórna elektroliza

EPTE

Fala uderzeniowa

Metoda leczenia poprzez stosowanie specjalnego gatunku pijawek lekarskich. 
W Esse stosujemy hirudoterapię w niektórych schorzeniach ortopedycznych, głównie do usuwania krwiaków pourazowych, przy skręceniach oraz naderwaniach oraz w ciężko leczących się entezopatiach.
Jest to zabieg bezpieczny i stosunkowo bezbolesny stosowany podczas fizjoterapii i rehabilitacji. Wskazania do zastosowania suchej igły to różnego rodzaju dolegliwości bólowe ze strony układu mięśniowo - szkieletowego. Stosuje się ją także z dużą skutecznością w terapii blizn.
Jest to metoda terapeutyczna polegająca na przyklejaniu na ciało w ściśle określony sposób taśmy w postaci wyciętych przez fizjoterapeutę plastrów. 
Skuteczny sposób na utrzymanie dobrej formy. Wspomaga organizm przed wysiłkiem fizycznym, w jego trakcie i po wysiłku. Sprawdzi się nie tylko u sportowców, ale np. również u osób wykonujących ciężką, fizyczną pracę.
To relaksująca i bezbolesna terapia, której celem jest polepszenie krążenia limfy w miejscu tego wymagającym. Skutkuje to zniwelowaniem stanów zapalnych, przyśpieszeniem przepływu wody w organizmie oraz pogłębieniem procesów uodparniających. 
Czyli terapia zimnem i kompresją. Łączy przerywane uciski pneumatyczne z jednoczesnym chłodzeniem uszkodzonego, kontuzjowanego miejsca. 
To wielofunkcyjna platforma do treningu funkcjonalnego i motorycznego. Stosowana jest zarówno do ćwiczeń typowo sportowych, jak i rehabilitacyjnych podczas powrotu zawodnika do aktywności fizycznej po urazie. Pozwala na odwzorowanie ruchów charakterystycznych dla danej dziedziny sportu.
Metoda fizjoterapeutyczna, opierająca się na wiedzy fizjologicznej i zasadach biomechaniki, w której terapeuci wpływają poprzez odpowiednie działania manualne na poszczególne elementy aparatu ruchowego, a więc: stawy, więzadła, mięśnie, ścięgna i nerwy obwodowe. 
Metoda stosowana w leczeniu bólu związanego z układem ruchu. Fala uderzeniowa wytwarzana jest pod ciśnieniem w aparacie, a następnie dzięki impulsom zostaje zaaplikowana przez specjalną głowicę do ciała. Działa przede wszystkim na chore tkanki, w niewielkim lub żadnym stopniu wpływając na pozostałe. 
To przełomowa technika leczenia tendinopatii. Jakie są jej zalety? Leczenie jest szybkie, skuteczne, wywołuje niewielki ból u pacjenta i skraca czas regeneracji.
Jest to zabieg dedykowany wszystkim typom chorych, od sportowców do osób z typowymi urazami z przeciążenia.

Nasi specjaliści

Robert Mackiewicz

- Fizjoterapeuta

Fizjoterapia Warszawa, rehabilitacja Warszawa

Absolwent Medycznej Szkoły Policealnej w Mińsku Mazowiecki na kierunku Technik Masażysta. Student 3 roku Fizjoterapii na Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie. Specjalizuje się w masażach takich jak: klasyczny, sportowy, izometryczny, limfatyczny, centryfugalny.

 

Ukończone kursy:

- Taping Sporotowo medyczny

- Masaż Tkanek Głębokich

- Terapia Narzędziowa Tkanek Miękkich

- Podstawy Terapii Manulanej

- Zrobione dwa moduły Plaatsman (stawy obwodowe)

 

Hobby Roberta to pływanie, bieganie, jazda rowerem.

Fizjoterapia Warszawa, rehabilitacja, Trening motoryczny Warszawa

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie na kierunku Wychowanie Fizyczne oraz studentka tej samej uczelni na kierunku Fizjoterapia. Trenerka personalna w zakresie treningu funkcjonalnego z międzynarodową akredytacją REPs Polska, instruktorka piłki siatkowej, windsurfingu i gimnastyki korekcyjnej. W pracy kieruje się realnymi potrzebami i możliwościami pacjenta, kładąc nacisk na jego sprawność funkcjonalną.

 

W Esse skupia się głównie na prewencji urazów oraz usprawnianiu osób z dysfunkcjami narządu ruchu. Od dziecka związana z siatkówką, zarówno halową jak i plażową. Prywatnie fanka zdrowego ruchu, podróży i dobrej książki.

Mgr Gabriela Osewska

- Trenerka personalna, Fizjoterapeutka

Przyjdź do ESSE dla zdrowia i skorzystaj z naszej oferty.

Nasi fizjoterapeuci dobiorą ćwiczenia i zabiegi dostosowane do Twojego indywidualnego przypadku.

 

Obejmuje profilaktykę, diagnostykę oraz leczenie schorzeń związanych z nieprawidłowościami w obrębie dna miednicy. Do najczęstszych przypadłości, które wymagają terapii należą zaburzenia ze strony układu moczowego, obniżenie narządu rodnego, rozstęp mięśni prostych brzucha czy zespoły bólowe zarówno miednicy jak i kręgosłupa. 
Na konsultacje zapraszamy do ESSE Łódź.

Kinesiotaping czyli plastrowanie dynamiczne to metoda opracowana w latach 70 XX wieku przez japońskiego chiropraktyka Kenzo Kase. Taśmy wykonane są z bawełny i pokryte hipoalergicznym klejem. Swoimi właściwościami naśladują ludzką skórę, a dzięki ich odpowiedniej aplikacji jesteśmy w stanie uzyskać właściwe funkcjonowanie układu mięśniowo oraz kostno - stawowego.

Fizjoterapia sportowa

Rehabilitacja pooperacyjna

dowiedz się więcej...

dowiedz się więcej...

Fizjoterapia składa się z kinezyterapii, w której do leczenia wykorzystywany jest ruch, fizykoterapii, w której wykorzystywane są zabiegi fizykalne oraz masażu leczniczego.

Rehabilitacja pooperacyjna
Tomasz Sienicki - ZnanyLekarz.pl
Adrian Małek - ZnanyLekarz.pl
Tomasz Drzewiecki - ZnanyLekarz.pl
Monika Gajewska - ZnanyLekarz.pl
Jakub Olejniczak - ZnanyLekarz.pl

Fizjoterapia Warszawa, Płock, Łódź