kontakt@essedlazdrowia.pl

Fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna obejmuje profilaktykę, diagnostykę oraz leczenie schorzeń związanych z nieprawidłowościami w obrębie dna miednicy. Ten rodzaj konsultacji fizjoterapeutycznej zalecany jest wszystkim kobietom, które chcą w sposób świadomy nauczyć się pracy z własnym ciałem, w tym pracy również z potocznie zwanymi mięśniami Kegla.

 

Fizjoterapia uroginekologiczna wskazana jest również dla kobiet w ciąży jako forma przygotowania do porodu czy pomoc w niwelowaniu dolegliwości związanych z ciążą, np. bólach kręgosłupa czy rozejściu spojenia łonowego. Sprawdzi się także jako poporodowa regeneracja organizmu.

 

Do najczęstszych przypadłości, które wymagają terapii należą zaburzenia ze strony układu moczowego (nietrzymanie moczu), obniżenia narządu rodnego, rozstęp mięśni prostych brzucha czy zespoły bólowe zarówno miednicy jak i kręgosłupa, a także problemy ze współżyciem seksualnym.

 

Na konsultacje zapraszamy do ESSE Łódź.

Poznaj naszego specjalistę 

Mgr Kamila Rudecka

- Fizjoterapeuta

Magistr fizjoterapii oraz technik masażysta. Specjalizuje się w uroginekologii i fizjoterapii kobiet. Doświadczenie zdobywała w placówkach medycznych specjalizujących się w leczeniu nietrzymania moczu oraz obniżeniu narządów miednicy mniejszej. W pracy zawodowej spotyka się z kobietami w ciąży, połogu i z problemami z zakresu uroginekologii cierpiącymi z powodu bólu kręgosłupa, rwy kulszowej, nietrzymania moczu, dyspareuni, vulvodyni, obniżenia narządów miednicy mniejszej, rozejścia mięśni prostych brzucha i wiele innych. Fizjoterapią kobiecą zajmuje się od dwóch lat, swoją wiedzę wciąż pogłębia uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach z zakresu ogólnej fizjoterapii oraz tej skierowanej wyłącznie do kobiet. W swojej pracy wykorzystuje techniki osteopatyczne, masażu tkanek głębokich , rozluźniania mięśniowo-powięziowego , kinesiotapingu oraz terapii punktów spustowych, PNF.

Mgr Kamila Rudecka
- Fizjoterapeuta