NASZE ADRESY

 

Warszawa

ul. Krucza 6/14b
tel. 602 747 957
 

Płock

ul. Piłsudskiego 35
tel. 787 947 957
 

Łódź

ul. Kamińskiego 21
tel. 696 696 214

 

FIZJOTERAPIA

ZABIEGI OPERACYJNE

BLOG

Nasze współprace

Polityka prywatności

DLA PARTNERÓW

Kontakt w sprawie współpracy

Natalia Skibska 

mail: natalia.skibska@essedlazdrowia.pl

 

umów wizytę

Fizjoterapia wad postawy

W dzisiejszych czasach wady postawy to dolegliwość cywilizacyjna. Terapia wad postawy ma za zadanie przywrócenie prawidłowej postawy ciała, czyli takiej, która zapewnia optymalne zrównoważenie i stabilność ciała oraz pracę narządów wewnętrznych przy minimalnym wysiłku mięśni.

FIZJOTERAPIA DOMOWA

FIZJOTERAPIA SPORTOWA

FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA 

MASAŻ

FIZJOTERAPIA WAD POSTAWY

FIZYKOTERPIA REGENERACYJNA

REHABILITACJA 

Do najczęstszych problemów, które można zaobserwować należą:

pochylenie głowy wraz z wysuniętymi barkami i przykurczoną klatką piersiową

asymetria ciała

spłaszczenie lub brak fizjologicznych krzywizn kręgosłupa

wygięcie kręgosłupa do przodu lub do tyłu

obniżenie łuku przyśrodkowego stopy

układanie nóg w kształt litery X

Wada postawy to odmienna w nieprawidłowy sposób postawa ludzkiego ciała, która może być mniej lub bardziej widoczna, powodować ból czy trudności w wykonywaniu codziennych aktywności. Towarzyszy człowiekowi od urodzenia (wada wrodzona) lub powstaje w trakcie życia (wada nabyta). Wady nabyte najczęściej spowodowane są długotrwałym siedzeniem w jednej, nieprawidłowej pozycji, zbyt małą ilością ruchu, niewłaściwym ubraniem, niedopasowanym obuwiem czy noszeniem ciężkich torebek tylko na jednym ramieniu. Na ogół więc związane są z regularnym utrzymywaniem niewłaściwej pozycji ciała, która w dłuższej perspektywie powoduje odkształcanie się ludzkiej postury.

 

W przypadku wad postawy kluczowa jest odpowiednia diagnostyka, składająca się z obserwacji, wywiadu oraz badania palpacyjnego. Pozwala to na ocenę zaburzenia i dobranie odpowiedniej terapii tkanek miękkich, m.in. poprzez terapię manualną, taping czy ćwiczenia indywidualne z terapeutą. Rolą fizjoterapeuty jest także edukowanie pacjenta na temat utrzymywania prawidłowej postawy ciała podczas wykonywania rutynowych czynności.

 


 

Nasi specjaliści przygotowali dla Ciebie artykuły zawierające przydatną wiedzą z zakresu zdrowia i odpowiedniego odżywiania. Kliknij w artykuł aby dowiedzieć się więcej na wybrany temat. 

 

NAJNOWSZE WPISY

07 listopada 2022
Fizjoterapia sportowa to szerokie pojęcie modelu pracy ze sportowcem. Całokształt działania nastawiony jest na wspomaganie treningu, poprawę regeneracji powysiłkowej oraz
04 listopada 2022
O ile o benefitach płynących z regularnej aktywności fizycznej nikogo nie trzeba przekonywać, to korzyści wynikające z regeneracji powysiłkowej są

Poznaj naszego specjalistę

Michał Benisz - ZnanyLekarz.pl