kontakt@essedlazdrowia.pl

Ortopedia dziecięca Łódź

Konsultacje w zakresie ortopedii dziecięcej w ESSE dla zdrowia ŁÓDŹ to specjalność lek. Jakuba Jeża. Otacza on opieką najmłodszych pacjentów z wadami w obrębie narządu ruchu jak i po urazach. Dzięki doświadczeniu zdobytemu w Klinice Ortopedii Dziecięcej ICZMP w Łodzi każda wizyta przebiega w komfortowej dla dziecka atmosferze. Ortopeda udziela szczegółowych informacji na temat zdiagnozowanej dolegliwości oraz proponuje najlepszą metodę leczenia.

Poznaj naszego specjalistę 

Specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii narządów ruchu. Zdobywał doświadczenie oraz kończył specjalizację w Szpitalu Jonschera w Łodzi. Od 2 lat związany jest również z Instytutem Centrum Matki Polki w Łodzi. Wykonuje USG bioderek dla dzieci.
Lek.  Jakub Jeż
- Ortopeda dziecięcy

USG stawów biodrowych niemowląt

USG stawów biodrowych niemowląt to jedne z pierwszych i zarazem bardzo ważnych badań, jakie musi przejść każdy nowonarodzony maluch. Zaleca się wykonać je między 6 a 12 tygodniem życiem. Jest to badanie w pełni bezpieczne dla dziecka i bezbolesne. 

 

W ESSE dla zdrowia Łódź wykonasz USG bioderek w dogodnym dla siebie terminie, bez długich kolejek i zbędnych stresów. Dysponujemy parkingiem, który umożliwia zaparkowanie samochodu tuż pod wejściem oraz podjazd dla wózków, tak aby dotarcie do nas z dzieckiem nie stanowiło problemu. Posiadamy nowoczesny i dokładny sprzęt do badań USG, co przekłada się na trafność badania. 

 

Do badania USG bioderek nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Na wizycie należy rozebrać dziecko, również z pieluchy i położyć je na leżance. Lekarz rozsmaruje na skórze nad biodrem specjalny żel, a następnie za pomocą sondy wykona badanie, przesuwając głowicę pod różnymi kątami. Wynik jest dostępny od razu i omawiany z rodzicem.