NASZE ADRESY

 

Warszawa

ul. Krucza 6/14b
tel. 602 747 957
 

Płock

ul. Piłsudskiego 35
tel. 787 947 957
 

Łódź

ul. Kamińskiego 21
tel. 696 696 214

 

FIZJOTERAPIA

ZABIEGI OPERACYJNE

BLOG

Nasze współprace

Polityka prywatności

DLA PARTNERÓW

Kontakt w sprawie współpracy

Natalia Skibska 

mail: natalia.skibska@essedlazdrowia.pl

 

Osteopatia, jedna z metod fizjoterapii

To metoda leczenia, która w holistyczny sposób podchodzi do kondycji organizmu i prowadzenia terapii manualnej. Wywodzi się z przekonania, że soma i psyche, czyli ciało i dusza, stanowią całość, a organizm jest w stanie się samoregenerować. Powodzenie terapii zależy w dużym stopniu od nastawienia pacjenta i jest wiary w wyzdrowienie.

zarezerwuj wizytę  

zadzwoń do nas 

Osteopatię uważa się za medycynę niekonwencjonalną. Podstawowym narzędziem pracy są ręce terapeuty, który wykorzystuje szereg technik z zakresu terapii manualnej czy terapii cranialnej. Jednym z głównych założeń jest możliwość samoregulacji, waga cyrkulacji płynów oraz integralność struktury i funkcji organizmu, a proces diagnostyczny następuje w oparciu o te zasady. Jest to dobry rodzaj terapii dla osób, które w pierszej kolejności chcą uniknąć długotrwałego przyjmowania leków czy interwencji chirurgicznej.
 

szumy uszne

zaburzenia rytmu dobowego

nerwice

dyskopatia

lumbago

rwa kulszowa

urazy

wady postawy

dolegliwości bólowe o różnym podłożu, np. bóle stawów, bóle kręgosłupa

Osteopatia zalecana jest na takie dolegliwości jak:

migreny

zawroty głowy

szyjnopochodne bóle głowy

dolegliwości stawów 
skroniowo–żuchwowych

bolesne miesiączkowanie

endometrioza

nietrzymanie moczu

zaburzenia o podłożu hormonalnym

Jak przebiega wizyta?

 

W trakcie konsultacji postawiona zostaje diagnoza i zastosowane odpowiednio dobrane techniki terapeutyczne. Osteopata korzysta z wiedzy o fizjologii i anatomii człowieka, a jego działania mają na celu wyzwolenie u Pacjenta zdolności do samolecznia. Najpierw przeprowadzany jest szczegółowy wywiad i oględziny, następnie sprawdzana jest ruchomość ciała. Techniki manualne stosowane w terapii skupiają się na poprawie ruchomości, zmniejszeniu napięcia, pobudzeniu przeływu limfatycznego, ununięciu przykurczy oraz zaburzeń działań organów wewnętrznych. Osteopata patrzy na zdrowie kompleksowo, dlatego może także zalecić zmianę stylu życia i diety czy zasugerować odpowiednie badania profilaktyczne.

Osteopatia posiada wiele zalet. Możemy stosować ją u Pacjentów z zarówno ostrymi, jak i przewlekłymi dolegliwościami bólowymi. Same zabiegi są natomiast bezbolesne i nieinwazyjne, a terapia odbywa się bez konieczności przyjmowania leków i suplementów diety, wpływając na naturalne procesy organizmu.

 

Osteopatia została odkryta 140 lat temu i prężnie rozwija się do dnia dzisiejszego. Na konsultacje nie potrzebujesz skierowania od lekarza.

 

Masz pytania?

Na konsultacje zapraszamy 
do ESSE ŁÓDŹ