mgr Tomasz Sienicki

- fizjoterapeuta

Absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuję się w dysfunkcjach stawów obwodowych (w szczególności stawu kolanowego,obręczy barkowej), bólach kręgosłupa, dolegliwościach mięśniowych.

 

Na co dzień pracuję w gabinetach rehabilitacyjnych ale doświadczenie zdobywał również w klubach sportowych takich jak LTS Legionovia oraz KPR Legionowo.Na wyróżnienie zasługuje również praca w Kadrze Polski Piłki Ręcznej Plażowej. W swojej terapii posługuję się technikami manualnymi, angażuje pacjenta do samodzielnej pracy oraz wykonuje zabiegi fizykalne.

 

Ukończone kursy:

- Terapia manualna wg koncepcji Maitland

- Terapia manualna wg dr Ackermanna

- Terapia manualna w ostrym stanie odcinka lędźwiowego

- Rehabilitacja w sporcieFunctional Movement Systemem

- Koncepcja Kinetic ControlTaping rehabilitacyjny

- Masaż II stopnia (masaż sportowy, relaksacyjny, izometryczny, bańką chińską)

 

Prócz ukończonych kursów, uczestniczę w licznych konferencjach oraz szkoleniach. Jego zamiłowaniem jest sport; czynnie uprawia bieganie, a jako kibic pasjonuje się sportami zespołowymi.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, rezydent ortopedii oraz traumatologii narządu ruchu. Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Artroskopowego. Związany ze Szpitalem Klinicznym im. Karola Jonschera w Łodzi, w którym wykonuje zabiegi operacyjne.

Uczestnik wielu szkoleń i konferencji naukowych:
- szkolenia USG certyfikowane PTU;
- konferencje ISOKINETIC, ESSKA, Muscel-tech zajmującą się tematyką leczenia urazów sportowców;
- po kursach szkoleniowych zabiegów artroskopowych staw kolanowy i staw barkowy
- KURS AO Trauma

Osobiście aktywnie związany ze sportem zawodowym - Medalista Mistrzostw Polski oraz Pucharów Polski Judo oraz sportem amatorskim - medalista Mistrzostw Polski lekarzy w piłkę nożną.
Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Rezydent Ortopedii oraz Traumatologii narządu ruchu. Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego oraz Polskiego Towarzystwa Artroskopowego. Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera w Łodzi, w którym wykonuje zabiegi operacyjne.

Uczestnik wielu szkoleń i konferencji naukowych m.in:
- szkolenia USG narządu ruchu cetryfikowane PTU
- konferencji FIFA Isokinetic Football Medicine Injuries Londyn 2019
- po licznych kursach szkoleniowych zabiegów artroskopowych.

Obszar zainteresowań medycznych to urazy sportowe, rekonstrukcje więzadeł kolana, metody regeneracji chrząstki stawowej, biologiczne metody wspomagające leczenie chorobę zwyrodnieniową stawów.

Prywatnie kibic piłki nożnej, medalista Mistrzostw Polski lekarzy w piłkę nożną.
lek.  Jan Skorupski
- ortopeda
Lekarz specjalizujący się w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Obecnie pracuje jako Młodszy Asystent w Klinice Ortopedii z pododdziałem Ortopedii Dziecięcej CSK UM w Łodzi. Ukończył kierunek lekarski na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Przez cały czas trwania studiów medycznych w centrum jego zainteresowań znajdowała się ortopedia. Reaktywował i został przewodniczącym Studenckiego Koła Naukowego Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. W ostatnim czasie obronił rozprawę doktorską o tematyce choroby Perthesa uzyskując tytuł dr n. med. Prywatnie miłośnik sportu i podróży.
dr n. med. Marek Aleksander Synder
- ortopeda
lek.  Damian Durka
- ortopeda
Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od 2012 specjalizuje się w ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Staż specjalizacyjny odbywał w Szpitalu WAM w Łodzi, w Klinice Ortopedii. Interesuje się szeroko pojętą traumatologią sportową, a w szczególności urazami stawów kolanowych oraz leczeniem artroskopowym. Posiada licencję lekarska PZPN.
lek.  Krystian Ludwiczak
- ortopeda
Specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii narządów ruchu. Zdobywał doświadczenie oraz kończył specjalizację w Szpitalu Jonschera w Łodzi. Od 2 lat związany jest również z Instytutem Centrum Matki Polki w Łodzi. Wykonuje USG bioderek dla dzieci.
lek.  Jakub Jeż
- ortopeda, ortopeda dziecięcy
Magister fizjoterapii, absolwent Wydziału Wojskowo-Lekarskiego oraz studiów podyplomowych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W Czerwcu 2018 zdobył tytuł Międzynarodowego terapeuty Medycyny Ortopedycznej OMI Cyriax.  Pasjonuję się medycyną ortopedyczną i rehabilitacją sportową. Zajmuje się szczegółową diagnostyką i terapią w przypadku ostrych i przewlekłych dolegliwości bólowych kręgosłupa, po urazach sportowych, a także dolegliwości powstałych podczas normalnej aktywności fizycznej. Duży nacisk kładzie na profilaktykę urazowych uszkodzeń narządu ruchu, edukację pacjenta oraz na przyczynowe, a nie tylko objawowe leczenie bólu. Warsztat moich umiejętności obejmuje terapię manualną, masaż, terapię tkanek miękkich, terapię metodą PNF, treningi stabilizacjii propriocepcji, trening motoryczny osób indywidualnych oraz drużyn sportowych, terapię schorzeń narządu ruchu metodą McKenziego.
mgr Artur Lechowski
- fizjoterapeuta
Dietetyk kliniczny, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, pasjonatka aktywnego i prozdrowotnego trybu życia. Podczas współpracy największy nacisk kładzie na indywidualne podejście, umacnianie motywacji pacjenta, definiowanie jego spersonalizowanych potrzeb i stały kontakt.

W aspekcie doradztwa żywieniowego dużą wagę przykłada do trwałej zmiany sposobu odżywiania oraz systematycznie podejmowaną aktywność fizyczną. Stałe poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc
w szkoleniach i konferencjach naukowych..
mgr Natalia Kozłowska
- dietetyk kliniczny
ORTOPEDIA
DIETETYKA

Robert Mackiewicz

- fizjoterapeuta

mgr Monika Gajewska

- fizjoterapeuta

Absolwentka Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku oraz Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie. Jej pasją jest medycyna ortopedyczna, rehabilitacja sportowa oraz masaż. Specjalizuje się w urazach sportowych przede wszystkim u zawodników lekkoatletycznych oraz sztuk walk. Wiedza zdobyta na licznych szkoleniach i kursach pozwala jej na stosowanie u pacjentów nowoczesnych metod fizjoterapeutycznych. Na co dzień pełna energii kobieta, matka i żona. 

mgr Walenty Trandasir

- fizjoterapeuta

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Pracując z pacjentami wykorzystuje wiedzę uzyskaną na studiach oraz najnowsze metody rehabilitacji, które opanował na licznych kursach. Ukończone szkolenia pozwalają mu odpowiednio zbadać, zdiagnozować oraz przeprowadzić skuteczną terapie. Podczas swojej pracy spotyka się z wieloma schorzeniami, które dotyczą różnych części ciała, dzięki czemu posiada bogate doświadczenie zawodowe. Indywidualne i holistyczne podejście do pacjenta pozwala mu uzyskać znakomite wyniki pracy, a każdy pacjent któremu jest w stanie pomóc jest jego sukcesem osobistym.

 

Podczas terapii wykorzystuje ukończone kursy:

- Terapia manualna Kaltenrorn

– Evjenth Concept

- Medyczny trening terapeutyczny

- Manipulacje krótkodźwigniowe

- Terapia tkanek miękkich za pomocą narzędzie Smart Tools

- Terapia punktów spustowych z zastosowaniem igłoterapii. 

Absolwent Medycznej Szkoły Policealnej w Mińsku Mazowiecki na kierunku Technik Masażysta. Student 3 roku Fizjoterapii na Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie. Specjalizuje się w masażach takich jak: klasyczny, sportowy, izometryczny, limfatyczny, centryfugalny.

 

Ukończone kursy:

- Taping Sporotowo medyczny

- Masaż Tkanek Głębokich

- Terapia Narzędziowa Tkanek Miękkich

- Podstawy Terapii Manulanej

- Zrobione dwa moduły Plaatsman (stawy obwodowe)

 

Hobby Roberta to pływanie, bieganie, jazda rowerem.

mgr Patryk Adamczyk

- fizjoterapeuta

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie na kierunku Wychowanie Fizyczne oraz studentka tej samej uczelni na kierunku Fizjoterapia. Trenerka personalna w zakresie treningu funkcjonalnego z międzynarodową akredytacją REPs Polska, instruktorka piłki siatkowej, windsurfingu i gimnastyki korekcyjnej. W pracy kieruje się realnymi potrzebami i możliwościami pacjenta, kładąc nacisk na jego sprawność funkcjonalną.

 

W Esse skupia się głównie na prewencji urazów oraz usprawnianiu osób z dysfunkcjami narządu ruchu. Od dziecka związana z siatkówką, zarówno halową jak i plażową. Prywatnie fanka zdrowego ruchu, podróży i dobrej książki.

Mgr Gabriela Osewska

- trenerka personalna, fizjoterapeutka

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od 2015 r pracuje jako fizjoterapeuta. Wiedza jaką zdobył podczas licznych kursów i szkoleń pozwala mu stosować u pacjentów nowoczesne metody fizjoterapii, które pozwalają szybko wrócić do aktywności po urazach i skutecznie redukują ból. Każdego pacjenta traktuje indywidualnie. Proponuje personalizowany trening funkcjonalny, metody manualne oraz techniki regeneracyjne które razem stanowią kompleksową terapię. Promuje zdrowy styl życia. Profilaktykę stawia na pierwszym miejscu, dlatego oprócz pomocy po urazach oferuje również treningi personalne wzmacniające, poprawiające wydolność i pomagające wrócić do formy. W wolnych chwilach realizuje się jako sędzia piłki nożnej oraz próbuję swoich sił  w motocrossie i biegach. Prywatnie jest mężem i dumnym tatą pełnego energii synka, którego od najmłodszych lat stara się zachęcać do aktywności fizycznej.

 

 

mgr Adrian Małek

- fizjoterapeuta

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Akademii Wychowania Fizycznego.  Na co dzień zajmuje się rehabilitacją w obszarze ortopedii, ze szczególnym uwzględnieniem sportowców po urazach przeciążeniowych oraz zabiegach artroskopowych kończyny dolnej.

 

W swojej pracy używa głównie terapii ruchem, a jako uzupełnienie pracuje technikami terapii manualnej Kaltenborn - Evejenth, masażem tkanek głębokich oraz punktów spustowych. Aby w pełni kontrolować proces powrotu do zdrowia swoich pacjentów wykonuje badanie USG. 

 

mgr Kamila Rudecka

- fizjoterapeuta

Magistr fizjoterapii oraz technik masażysta. Specjalizuje się w uroginekologii i fizjoterapii kobiet. Doświadczenie zdobywała w placówkach medycznych specjalizujących się w leczeniu nietrzymania moczu oraz obniżeniu narządów miednicy mniejszej. W pracy zawodowej spotyka się z kobietami w ciąży, połogu i z problemami z zakresu uroginekologii cierpiącymi z powodu bólu kręgosłupa, rwy kulszowej, nietrzymania moczu, dyspareuni, vulvodyni, obniżenia narządów miednicy mniejszej, rozejścia mięśni prostych brzucha i wiele innych. Fizjoterapią kobiecą zajmuje się od dwóch lat, swoją wiedzę wciąż pogłębia uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach z zakresu ogólnej fizjoterapii oraz tej skierowanej wyłącznie do kobiet. W swojej pracy wykorzystuje techniki osteopatyczne, masażu tkanek głębokich , rozluźniania mięśniowo-powięziowego , kinesiotapingu oraz terapii punktów spustowych, PNF.

FIZJOTERAPIA
Absolwent magisterskich studiów psychologicznych i pedagogicznych na UŁ oraz podyplomowych studiów z psychologii sportu na AWF w Warszawie. Odbył specjalistyczne szkolenia I i II stopnia EEG BIOFEEDBACK w diagnostyce i treningu sportowym, które wykorzystuje w treningu mentalnym. 

W każdy projekt angażuje się na 100% swoich możliwości. Jako trener mentalny pracuje od 2011 roku.
Jest mówcą motywacyjnym na targach, eventach szkoleniach biznesowych, prowadzi warsztaty z treningu interpersonalnego i intrapsychicznego dla menedżerów. W wolnych chwilach gra w tenisa ziemnego, jeździ na nartach, pływa, czyta książki. Inspirację czerpie ze szkoleń, własnych doświadczeń, biografii wybitnych postaci i wyzwań, przed którymi stają jego podopieczni oraz obserwacji tego co się dzieje na arenach sportowych i w świecie biznesu.
mgr Paweł Drużek
- psycholog sportowy, trener mentalny
PSYCHOLOGIA SPORTOWA

NASI SPECJALIŚCI