Jesteśmy dla Twojego zdrowia

Nasi specjaliści

Mgr Tomasz Sienicki

- fizjoterapeuta

Absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizuję się w dysfunkcjach stawów obwodowych (w szczególności stawu kolanowego,obręczy barkowej), bólach kręgosłupa, dolegliwościach mięśniowych.

 

Na co dzień pracuję w gabinetach rehabilitacyjnych ale doświadczenie zdobywał również w klubach sportowych takich jak LTS Legionovia oraz KPR Legionowo.Na wyróżnienie zasługuje również praca w Kadrze Polski Piłki Ręcznej Plażowej. W swojej terapii posługuję się technikami manualnymi, angażuje pacjenta do samodzielnej pracy oraz wykonuje zabiegi fizykalne.

 

Ukończone kursy:

- Terapia manualna wg koncepcji Maitland

- Terapia manualna wg dr Ackermanna

- Terapia manualna w ostrym stanie odcinka lędźwiowego

- Rehabilitacja w sporcieFunctional Movement Systemem

- Koncepcja Kinetic ControlTaping rehabilitacyjny

- Masaż II stopnia (masaż sportowy, relaksacyjny, izometryczny, bańką chińską)

 

Prócz ukończonych kursów, uczestniczę w licznych konferencjach oraz szkoleniach. Jego zamiłowaniem jest sport; czynnie uprawia bieganie, a jako kibic pasjonuje się sportami zespołowymi.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, rezydent ortopedii oraz traumatologii narządu ruchu, Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Artroskopowego.

Uczestnik wielu szkoleń i konferencji naukowych:
- szkolenia USG certyfikowane PTU;
- konferencje ISOKINETIC, ESSKA, Muscel-tech zajmującą się tematyką leczenia urazów sportowców;
- po kursach szkoleniowych zabiegów artroskopowych staw kolanowy i staw barkowy
- KURS AO Trauma

Osobiście aktywnie związany ze sportem zawodowym - Medalista Mistrzostw Polski oraz Pucharów Polski Judo oraz sportem amatorskim - medalista Mistrzostw Polski lekarzy w piłkę nożną.
Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Rezydent Ortopedii oraz Traumatologii narządu ruchu.Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego oraz Polskiego Towarzystwa Artroskopowego.

Uczestnik wielu szkoleń i konferencji naukowych m.in:
- szkolenia USG narządu ruchu cetryfikowane PTU
- konferencji FIFA Isokinetic Football Medicine Injuries Londyn 2019
- po licznych kursach szkoleniowych zabiegów artroskopowych.

Obszar zainteresowań medycznych to urazy sportowe, rekonstrukcje więzadeł kolana, metody regeneracji chrząstki stawowej, biologiczne metody wspomagające leczenie chorobę zwyrodnieniową stawów.

Prywatnie kibic piłki nożnej, medalista Mistrzostw Polski lekarzy w piłkę nożną.
Lek.  Jan Skorupski
- ortopeda
Lek.  Damian Durka
- ortopeda
Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od 2012 specjalizuje się w ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Staż specjalizacyjny odbywał w Szpitalu WAM w Łodzi, w Klinice Ortopedii. Interesuje się szeroko pojętą traumatologią sportową, a w szczególności urazami stawów kolanowych oraz leczeniem artroskopowym. Posiada licencję lekarska PZPN.
Lek.  Krystian Ludwiczak
- ortopeda
Dietetyk kliniczny, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, pasjonatka aktywnego i prozdrowotnego trybu życia. Podczas współpracy największy nacisk kładzie na indywidualne podejście, umacnianie motywacji pacjenta, definiowanie jego spersonalizowanych potrzeb i stały kontakt.

W aspekcie doradztwa żywieniowego dużą wagę przykłada do trwałej zmiany sposobu odżywiania oraz systematycznie podejmowaną aktywność fizyczną. Stałe poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc

w szkoleniach i konferencjach naukowych..
Mgr Natalia Kozłowska
- dietetyk kliniczny
Magister fizjoterapii, absolwent Wydziału Wojskowo-Lekarskiego oraz studiów podyplomowych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W Czerwcu 2018 zdobył tytuł Międzynarodowego terapeuty Medycyny Ortopedycznej OMI Cyriax.  Pasjonuję się medycyną ortopedyczną i rehabilitacją sportową. Zajmuje się szczegółową diagnostyką i terapią w przypadku ostrych i przewlekłych dolegliwości bólowych kręgosłupa, po urazach sportowych, a także dolegliwości powstałych podczas normalnej aktywności fizycznej. Duży nacisk kładzie na profilaktykę urazowych uszkodzeń narządu ruchu, edukację pacjenta oraz na przyczynowe, a nie tylko objawowe leczenie bólu. Warsztat moich umiejętności obejmuje terapię manualną, masaż, terapię tkanek miękkich, terapię metodą PNF, treningi stabilizacjii propriocepcji, trening motoryczny osób indywidualnych oraz drużyn sportowych, terapię schorzeń narządu ruchu metodą McKenziego.
Mgr Artur Lechowski
- fizjoterapeuta
ORTOPEDIA
DIETETYKA
FIZJOTERAPIA

Robert Mackiewicz

- fizjoterapeuta

Absolwent Medycznej Szkoły Policealnej w Mińsku Mazowiecki na kierunku Technik Masażysta. Student 3 roku Fizjoterapii na Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie. Specjalizuje się w masażach takich jak: klasyczny, sportowy, izometryczny, limfatyczny, centryfugalny.

 

Ukończone kursy:

- Taping Sporotowo medyczny

- Masaż Tkanek Głębokich

- Terapia Narzędziowa Tkanek Miękkich

- Podstawy Terapii Manulanej

- Zrobione dwa moduły Plaatsman (stawy obwodowe)

 

Hobby Roberta to pływanie, bieganie, jazda rowerem.

Mgr Patryk Adamczyk

- fizjoterapeuta

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie na kierunku Wychowanie Fizyczne oraz studentka tej samej uczelni na kierunku Fizjoterapia. Trenerka personalna w zakresie treningu funkcjonalnego z międzynarodową akredytacją REPs Polska, instruktorka piłki siatkowej, windsurfingu i gimnastyki korekcyjnej. W pracy kieruje się realnymi potrzebami i możliwościami pacjenta, kładąc nacisk na jego sprawność funkcjonalną.

 

W Esse skupia się głównie na prewencji urazów oraz usprawnianiu osób z dysfunkcjami narządu ruchu. Od dziecka związana z siatkówką, zarówno halową jak i plażową. Prywatnie fanka zdrowego ruchu, podróży i dobrej książki.

Mgr Gabriela Osewska

- trenerka personalna, fizjoterapeutka

Jestem absolwentem Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od 2015 r pracuję jako fizjoterapeuta. Wiedza jaką zdobyłem podczas licznych kursów i szkoleń pozwala mi stosować u moich pacjentów nowoczesne metody fizjoterapii, które pozwalają szybko wrócić do aktywności po urazach i skutecznie redukują ból. Każdego pacjenta traktuje indywidualnie. Proponuję personalizowany trening funkcjonalny, metody manualne oraz techniki regeneracyjne które razem stanowią kompleksową terapię. Promuje zdrowy styl życia. Profilaktykę stawiam na pierwszym miejscu, dlatego oprócz pomocy po urazach oferuję również treningi personalne wzmacniające, poprawiające wydolność i pomagające wrócić do formy. W wolnych chwilach realizuje się jako sędzia piłki nożnej oraz próbuję swoich sił  w motocrossie i biegach. Prywatnie jestem mężem i dumnym tatą pełnego energii synka którego od najmłodszych lat staram się zachęcać do aktywności fizycznej.