Warszawa


ul. Krucza 6/14b

Płock

ul. Piłsudskiego 35

Łódź


ul. Kamińskiego 21

Osteopatia, jedna z metod fizjoterapii

To metoda leczenia, która w holistyczny sposób podchodzi do kondycji organizmu i prowadzenia terapii manualnej. Wywodzi się z przekonania, że soma i psyche, czyli ciało i dusza, stanowią całość, a organizm jest w stanie się samoregenerować. Powodzenie terapii zależy w dużym stopniu od nastawienia pacjenta i jest wiary w wyzdrowienie.

zarezerwuj wizytę  

zadzwoń do nas 

Osteopatię uważa się za medycynę niekonwencjonalną. Podstawowym narzędziem pracy są ręce terapeuty, który wykorzystuje szereg technik z zakresu terapii manualnej czy terapii cranialnej. Jednym z głównych założeń jest możliwość samoregulacji, waga cyrkulacji płynów oraz integralność struktury i funkcji organizmu, a proces diagnostyczny następuje w oparciu o te zasady. Jest to dobry rodzaj terapii dla osób, które w pierszej kolejności chcą uniknąć długotrwałego przyjmowania leków czy interwencji chirurgicznej.
 

szumy uszne

zaburzenia rytmu dobowego

nerwice

dyskopatia

lumbago

rwa kulszowa

urazy

wady postawy

dolegliwości bólowe o różnym podłożu, np. bóle stawów, bóle kręgosłupa

Osteopatia zalecana jest na takie dolegliwości jak:

migreny

zawroty głowy

szyjnopochodne bóle głowy

dolegliwości stawów 
skroniowo–żuchwowych

bolesne miesiączkowanie

endometrioza

nietrzymanie moczu

zaburzenia o podłożu hormonalnym

Jak przebiega wizyta?

 

W trakcie konsultacji postawiona zostaje diagnoza i zastosowane odpowiednio dobrane techniki terapeutyczne. Osteopata korzysta z wiedzy o fizjologii i anatomii człowieka, a jego działania mają na celu wyzwolenie u Pacjenta zdolności do samolecznia. Najpierw przeprowadzany jest szczegółowy wywiad i oględziny, następnie sprawdzana jest ruchomość ciała. Techniki manualne stosowane w terapii skupiają się na poprawie ruchomości, zmniejszeniu napięcia, pobudzeniu przeływu limfatycznego, ununięciu przykurczy oraz zaburzeń działań organów wewnętrznych. Osteopata patrzy na zdrowie kompleksowo, dlatego może także zalecić zmianę stylu życia i diety czy zasugerować odpowiednie badania profilaktyczne.

Osteopatia posiada wiele zalet. Możemy stosować ją u Pacjentów z zarówno ostrymi, jak i przewlekłymi dolegliwościami bólowymi. Same zabiegi są natomiast bezbolesne i nieinwazyjne, a terapia odbywa się bez konieczności przyjmowania leków i suplementów diety, wpływając na naturalne procesy organizmu.

 

Osteopatia została odkryta 140 lat temu i prężnie rozwija się do dnia dzisiejszego. Na konsultacje nie potrzebujesz skierowania od lekarza.

 

Masz pytania?

Na konsultacje zapraszamy 
do ESSE ŁÓDŹ